Mentalno zdravlje i inkluzija su važni
U svijetu koji se često zna učiniti preplavljujućim, u redu je zatražiti podršku.
Psihoterapija nije znak slabosti – ona je moćan alat za iscjeljenje, rast i samootkrivanje.
Još jedan od korisnih pristupa koji može napraviti veliku razliku u tome kako se povezujemo sa sobom i drugima je nenasilna komunikacija. Radionica na temu „Komunikacija i empatija“ u okviru koje se koriste osnove nenasilne komunikacije nas uči kako da iskreno izrazimo svoje potrebe i osećanja, a da istovremeno slušamo druge sa empatijom i poštovanjem. Radi se o komunikaciji sa suosjećanjem, bez osuđivanja ili okrivljavanja, i njegovanju zdravijeg odnosa sa samim sobom i ljudima oko nas.
Bilo da upravljate stresom, anksioznošću, depresijom ili samo trebate nekoga s kim ćete razgovarati, psihoterapija – u kombinaciji sa vještinama nenasilne komunikacije može ponuditi siguran prostor za rad na emocijama, razvijanje emocionalne inteligencije i pronalaženje zdravijih mehanizama za suočavanje sa svakodnevnim stresom i životnim izazovima. 💬✨
U periodu juni – novembar 2024. godine, Grad Tuzla je obezbijedio sredstva za ukupno 29 građana/ki koji su dobili uslugu psihoterapije (ukupno 94 sesije individualne i partnerske psihoterapije) ili su prisustvovali trodnevnoj radionici na temu „Komunikacija i empatija“. Ove usluge su dio aktivnosti koje su realizirane u okviru projekta „Do inkluzivne zajednice putem psihosocijalnog tretmana i (psiho)edukacije“.
Zahvalni smo jer nas Grad Tuzla prepoznaje kao pružatelja socijalnih usluga te kontinuirano pruža podršku u okviru svojih mogućnosti.
#amicaeduca #porodicnosavjetovaliste #psihoedukacije #nenasilnakomunikacija #gradtuzla