U toku 3 godine projekta, ukupno 72 žene (raspoređene u 6 grupa) pohađale su tri različite edukacije: poslovne vještine, lične vještine i digitalno opismenjavanje. Svaka edukacija realizirana je u toku 12 sedmica.
U projektu su učestvovale žene iz različitih gradova Tuzlanskog kantona (Tuzla, Gračanica, Gradačac, Živinice, Višća, Kalesije, Srebrenik i dr.) Najmlađa učesnica je imala 20 godina a najstarija 60. Njih 58% je imalo srednju stručnu spremu a 42% visoku stručnu spremu.
Uprkos COVID-19 pandemiji koja je utjecala na raspored i održavanje radionica 59 učesnica je završilo edukaciju i primilo certifkate.
53% učesnica koje su završile edukaciju se uspješno zaposlilo nakon edukacije. Njih 50% sa srednjom stručnom spremom i 50% sa visokom stručnom spremom. Nekoliko učesnica su iskoristile poticajna sredstva za zapošljavanje i samozapošljavanje žena (iz budžeta Federacije) i otvorile svoje obrte. Značajan broj žena su aktivne u različitim ženskim udruženjima koja za cilj imaju poboljšanje lokalne zajednice. Određeni broj je takođe politički aktivan, te su neke od učesnica bile kandidatkinje na lokalnim i državnim izborima.
Kao izazove sa kojima su se susretale u toku traženja posla i aktiviranja na tržištu rada učesnice navode: dugotrajnu neaktivnost, zastarjele vještine od završetka škole, poslodavce koji izbjegavaju da zaposle mlađe žene radi potencijalnih porodiljskih odsustava, nerazumijevanje okoline i nedostatak podrške okruženja u slučajevima razvijanja vlastitog posla.
Nakon projekta učesnice navode da su bolje upoznale sebe, da su počele da razmišljaju i gledaju na stvari iz drugačije perspektive, da sada sebe više cijene, da su im certifikati i digitalno opismenjevanje pomogli u potrazi za poslom, te da su im nove vještine pisanja CV-ija pomogle da se istaknu kao najbolje kandidatkinje za posao.
Projekat je implementiran u saradnji sa Službom za zapošljavanje Tuzlanskog kantona a financiran od strane partnerske organizacije Amica Schweiz iz Švicarske.